Семенівська міська рада
Анонси


ЗДО №6 «Сонечко»

Назад

Заклад дошкільної освіти № 6 «Сонечко»

15400, Чернігівська область, м. Семенівка, вул. Б.Хмельницького, 8. тел.: (04659)2-29-39 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №6 «СОНЕЧКО»

1. Загальні положення

ДНЗ №6 “Сонечко” функціонує з 1986 року за адресою: вул.. Б. Хмельницького, 8. м. Семенівка, Чернігівської області. Проектна потужність при будівництві 280 місць. Згідно Закону України „Про дошкільну освіту” та вимог, що регламентовані в Статуті, ДНЗ розрахований на 225 місць. Згідно нормативної наповнюваності – 214 місць. ДНЗ працює за 10,5 - годинним режимом, 5 днів на тиждень.

В 2008 р. ДНЗ пройшов атестацію відповідно рішення експертної ради Управління освіти і науки Чернігівськї облдержадміністрації від 15.05.2008 р., протокол №5.

Дошкільний навчальний заклад №6 “Сонечко” має статус ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу. У закладі функціонує 2 групи для дітей з порушенням мовлення.

Дошкільний заклад має 12 вікових груп, які укомплектовані за віковим принципом:
2 – раннього віку (до 3 років);
3 – молодшого віку (3 – 4 р.);
2 – середнього віку (4 – 5 р );
3 – старшого віку (5 – 6 р.)
2 – логопедичних ( 5 – 6 р.)

Система приміщень дитячого садка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам для забезпечення працездатності, правильного фізичного та розумового розвитку дошкільників.

У дитсадку є музична і фізкультурна зали, методичний та логопедичні кабінети.

Заклад має центральне опалення, водопостачання та каналізацію. ДНЗ забезпечує триразове гаряче харчування, харчоблок оснащений необхідним обладнанням; має пральню, медичний блок, підсобні та складські приміщення.

Площа земельної ділянки дошкільного закладу 1,01 га.

На території розміщено 12 групових майданчиків, спортивний майданчик, господарський двір, КНС.

2. Програмове забезпечення освітнього процессу

Нормативно-правова база

Конституція України. (Розділ ІІ, ст. 52, 53)
- Конвенція про права дитини (Преамбула. Частина І, ст. 1,2,6,8,12 –19,28-39)
- Концепція дошкільного виховання
- Закон України «Про освіту»
- Закон України «Про дошкільну освіту» (зі змінами)
- Закон України «Про мови»
- Положення про дошкільний навчальний заклад (зі змінами).
- Положення про інноваційну діяльність дошкільних навчальних закладів
- Базовий компонент дошкільної освіти
- Типове положення про атестацію педагогічних працівників (2010р.) зі змінами 2016 р.
- Статут ДНЗ.
Базові програми:
- «Українське дошкілля», програма розвитку дитини дошкільного віку, Київ-2017

3.Структура навчального року

Навчальний процес організовується педагогами з 01 вересня до 31 травня за основним розкладом занять. З 01 червня до 31 серпня – за літнім розкладом занять.
Канікули в ДНЗ організовуються двічі на рік: у грудні-січні – 4-ий тиждень грудня, 1-2-ий тиждень січня та у березні – 1-ий тиждень. Впродовж канікул не проводяться навчальні заняття, освітня робота організовується в повсякденній діяльності.
Впродовж 1-2 тижня вересня проводяться навчальні заняття діагностичного змісту, з метою активізації раніше набутих знань та визначення рівня компетенції дітей за різними навчальними предметами.
Наприкінці кожного кварталу навчального року, а саме останні тижні листопада, лютого та травня проводяться підсумкові заняття.

4. Кадровий склад ЗДО № 6

В ДНЗ працює 69 працівників, з них
- Завідувач –Тринога Л.О. – стаж роботи 37 р.
- Вихователь-методист – Шумейко Л.І., спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, має звання «Старший вихователь» - педагогічний стаж 41 рік.
- Заступник завідувача з господарчої частини Черняй О.С.., стаж роботи в ДНЗ – 2 роки.
- Старша медична сестра –Марченко В.М., стаж роботи в ДНЗ № 6 - 31 рік
- Педагогів – 31,
з них:
- вихователь-методист - 1
- практичний психолог - 1
- музичні керівники – 2;
- вчитель – логопед – 2;
- інструктор з фізкультури – 1
- вчитель англійської мови - 1
- вихователі вікових груп – 23
- помічників вихователів - 16
- працівників кухні – 6
- працівників пральні - 3
- медичних працівників – 2
- обслуговуючого персоналу - 7

У 2017 році атестацію пройшли 6 педагогічних працівників. З них підвердив вищу кваліфікаційну категорію 1 педпрацівник (Шумейко Л.І.), встановлено ІІ кваліфікаційну категорію 3 вихователям (Чубикіна О.В., Симоненко Н.О., Ананьєва К.В.), підтверджено «Спеціаліст» 2 педпрацівникам (Шумейко Л.І. муз керівник, Шестопал Т.О.)

5. Матеріально-технічна база.

Заклад дошкільної освіти розташований у типовому приміщенні загальною площею 2018м2, має харчоблок, пральню, які оснащені всім необхідним технологічним обладнанням, музичну та спортивну зали, 2 логопедичних кабінети, методичний кабінет, кабінет психолога, медичний блок.
ЗДО має централізоване опалення, каналізацію, водопостачання. Земельна ділянка закладу, на якій розташовано 12 групових майданчиків та господарчі будівлі складає 1,004 га.
Протягом липня 2017 року у дошкільному закладі проведено ремонт харчоблоку: стіни та підлога харчоблоку облицьовано новою керамічною плиткою, відремонтовано каналізацію та систему водопостачання. Придбано новий варочний котел на 60 літрів. Кошти у розмірі 80 тис грн. виділено Семенівською міською радою. За кошти міського бюджету проведено поточний ремонт групових та службових приміщень, каналізаційної системи у підвалі. Також придбано кухонний та столовий посуд.
Виділені кошти на будівництво КНС. Деяке обладнання (насоси, автоматика) вже завезені у дошкільний заклад. Роботи розпочалися у липні.

6.Організація харчування

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних закладах, затвердженої наказом МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 р. № 298/227, Постанови Кабміну України від 22.11.2005 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» у дошкільному закладі організоване триразове гаряче харчування дітей.
Відповідальність за організацію харчування несе завідуючий дошкільним закладом. Контроль за якістю харчування покладений на старшу медичну сестру Марченко В.В. З метою забезпечення якості та раціональності дитячого харчування складається і затверджується головним санітарним лікарем двотижневе перспективне меню, у якому враховується сезонне забезпечення продуктами.

Відповідальність за наявність продуктів у коморі та їх якість покладено на комірника Шлікевич О.М. Завіз продуктів у ДНЗ здійснюється поставщиками на своєму транспорті. Продукти завозяться залежно від кількості дітей та терміну реалізації, але не рідше двох разів на тиждень. Їх якість підтверджена відповідними сертифікатами.
Медична сестра разом з комірником та шефкухарем складає щоденне меню-розклад згідно картотеки страв та натуральних норм для дітей дошкільного та ранньго віку.
Старша медсестра та комірник систематично ведуть бракераж готової та сирої продукції. Медична сестра знімає проби готових страв, записує результат у відповідний журнал і дає дозвіл на видачу. Добові проби готових страв зберігаються у окремому холодильнику. Ведеться контроль за дотриманням порційного режиму. Біля вікна видачі розміщено графік видачі їжі, меню-вивіска. У групах для батьків теж вивішується щоденне меню.
Працівники харчоблоку дотримуються технології приготування страв. Під час перевірок якості харчування представниками СЕС порушень виявлено не було. Систематично проводиться С-вітамінізація третіх страв, даються продукти радіопротекторної дії. Ведуться відповідні журнали обліку. За необхідності діти забезпечуються дієтичним харчуванням.

Під час оздоровчого періоду вартість харчування збільшується на 10%.
Харчоблок дошкільного закладу оснащено всім необхідним технологічним та холодильним обладнанням, яке перебуває у робочому стані.
У достатній кількості посуду як у групах так і на харчоблоці, весь посуд промаркований. У кожній групі та на кухні у наявності інструкції щодо миття посуду та з охорони праці. У дошкільному закладі створена комісія по контролю за харчуванням, у яку входять вихователі, помічники вихователів, батьки. Членами комісії проводяться рейди на харчоблок, по групам де контролюється закладка продуктів у котел та виконання порційного режиму.
Багато уваги приділяється формуванню у дітей культурно-гігієнічних навичок: користування столовими приборами, серветками, акуратність їжі, навичок відповідної поведінки за столом, тощо. Питання якості та організації харчування розглядаються на виробничих нарадах, нарадах при завідуючій. Керівництвом закладу проводяться вибіркові та епізодичні перевірки як технологій приготування їжі, так і дотримання порційного режиму кухарями та помічниками вихователів. Під час таких перевірок звертається увага на те, як діти з’їдають їжу, що більше люблять, тощо.
Всі працівники харчоблоку систематично проходять медичні огляди.

7. Охорона праці та безпека життєдіяльності

В ДНЗ постійно ведеться робота з охорони дитинства, охорони праці, виконання техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Всі приписи СЕС та пожежної частини виконані вчасно, крім тих, які потребують фінансування, але й ці питання поступово вирішуються. Здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, проходженням медичних оглядів, дотримань правил внутрішнього трудового розпорядку працівниками ДНЗ. Розроблені відповідні карти-контролю. За результатами контролю, за звітний період, порушень не було.
Також постійно ведеться робота з профілактики травматизму дітей та працівників. Порівняльний аналіз стану травматизму невиробничого характеру серед працівників свідчить про збільшення кількості ніж у минулому році не було.
Випадків травмування вихованців у дошкільному закладі з 01.06.2016 рік по 01.11.2017 року зафіксовано не було Беручи до уваги всі недоліки та проблеми, адміністрація дошкільного закладу докладає зусиль для їх подолання, методична служба проводить відповідну роботу щодо подальшого удосконалення освітнього процесу, впровадження інноваційних технологій. І в подальшій роботі колектив буде намагатись задовольнити запити батьків і суспільства щодо розвитку, виховання і навчання дітей з урахуванням вимог сучасності.


Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи


Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців


Статут ДНЗ (ясла-садок) №6 "Сонечко"


Інформація щодо споживання енергоресурсів, фінансову діяльність


Назад

20 Квітня 2018 15:49
20 Квітня 2018 10:11

Мапа міста


Погода