Семенівська міська рада
АнонсиНазад

Бюро безоплатної правової допомоги надає юридичні послуги для мешканців Семенівщин

Семенівське бюро правової допомоги робить наголос для жителів Семенівщини про діяльність бюро та її актуальність існування для сьогодення .

З моменту заснування і по сьогоднішній день основними завданнями бюро правової допомоги є:
• правопросвітництво у територіальних громадах;
• надання безоплатної первинної правової допомоги – правової інформації та консультацій;
• забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (представництво інтересів в суді) вразливих категорій громадян;
• забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

На практиці це означає, що кожен, хто звернеться до бюро за юридичною консультацією – її отримає, як і матиме доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції. Крім того, клієнти матимуть змогу через бюро отримати доступ й до адвокатських послуг – якщо це буде необхідно та у випадку належності до визначених Законом України «Про безоплатну правову допомогу» категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, оскільки стаття 59 Конституції України гарантує, що кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно

Закон України «Про безоплатну правову допомогу», визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок його реалізації, підстави та порядок надання безоплатних правових послуг.

Законом передбачено створення двох взаємопов`язаних складових системи безоплатної правової допомоги – первинної та вторинної. Безоплатна первинна правова допомога– вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації. відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Первинна безоплатна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як: надання правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (окрім процесуальних);надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога– вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Вторинна безоплатна правова допомога включатиме: захист; здійснення представництва інтересів осіб що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

Хто має право на безоплатну вторинну допомогу згідно з Законом «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України та про порядок її отримання детально можна дізнатися звернувшись до працівників Семенівського бюро протягом робочого тижня з 9 до 18 години.

Назад

20 Квітня 2018 10:11

Мапа міста


Погода