Семенівська міська рада
Анонси


Інформує Фонд соціального страхування

Назад

17.12.2018 р.

Відбулось чергове засідання правління Фонду

12 грудня 2018 року під головуванням голови правління Фонду Володимира Саєнкавідбулося чергове засідання правління Фонду соціального страхування України. У засіданні також взяли участь представники Громадської ради Фонду та громадських організацій потерпілих на виробництві.

Рішеннями правління схвалено проект бюджету Фонду на 2019 рік, затверджено оновлений порядок надання страхових виплат та медико-соціальних послуг для внутрішньо переміщених осіб, з 01 січня 2019 року скасовано звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування за формою № Ф4-ФСС з ТВП та інше.

Відповідно до рішення правління з наступного року встановлено нову спрощену форму Звіту по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду та скасовано Звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

«У цьому році ми суттєво зрушились у напрямі нової концепції відношень із страхувальниками: відмовились від суцільних перевірок та замінили їх попереднім контролем правильності нарахування виплат, впровадили можливість подачі заяв-розрахунків у електронному вигляді. Черговий етап – спрощення та уніфікація звітності. У січні 2019 року страхувальники востаннє подадуть зведений за підсумками 2018 року звіт за формою № Ф4-ФСС з ТВП, а з І кварталу 2019 року звітність до Фонду будуть подавати лише ті страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів», – наголосив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Крім того, було прийнято порядок надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, які потерпіли на виробництві. Документом вдосконалюється механізм надання внутрішньо переміщеним особам страхових виплат і витрат на медико-соціальні послуги за місцем їх тимчасового проживання (перебування).

«Допомога по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві, буде надана робочими органами виконавчої дирекції Фонду безпосередньо застрахованим особам, які перемістились на підконтрольну українській владі територію, за наявності оригіналу листка непрацездатності. Також врегульовано питання проведення виплат особам, які після перебування у статусі внутрішньо переміщеної особи виїхали на постійне місце проживання за кордон до країн, з якими заключено відповідні міжнародні угоди», – пояснив в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Сергій Нестеров.

Також внесено зміни до порядків відшкодування витрат санаторно-курортним закладам за надані послуги з реабілітаційного лікування працюючих і санаторно-курортного лікування потерпілих на виробництві. Зокрема, передбачено посилення контролю за якістю лікування. Затверджено граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня.

Вирішено ряд інших організаційних та кадрових питань.

 

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


17.12.2018 р.

47 тис. внутрішньо переміщених осіб отримують щомісячні страхові виплати від Фонду

Фондом соціального страхування України здійснюється надання щомісячних страхових виплат для понад 208 тис. потерпілих на виробництві та членів їх сімей. З них більше 47 тис. є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

Вимушено переміщеним особам профінансовано 1,54 млрд гривень страхових виплат за даними трьох кварталів 2018 року.

Щомісячні страхові виплати призначаються особам у разі часткової або повної втрати працездатності через настання нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання.

Розмір такої виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому максимальний розмір щомісячної страхової виплати не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на дату настання права на страхову виплату.

Мінімальний розмір щомісячної виплати потерпілому у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, який встановлено на день настання права на страхову виплату.

Зазначимо, у 2018 році Фондом соціального страхування України було здійснено три етапи перерахунків розміру страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), що дозволило збільшити їх у середньому на 40,6%. Упродовж 9 місяців цього року загальна сума страхових виплат потерпілим на виробництві склала понад 5 млрд 796 млн гривень.

 

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


17.12.2018 р.

З 2019 року скасовано звіт по використанню коштів Фонду

Звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, скасовано з 2019 року. Відповідне рішення правління Фонду соціального страхування України затвердило на черговому засіданні 12 грудня 2018 року.

Щоквартальний звіт по використанню коштів Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП страхувальники (роботодавці) мають одноразово подати за підсумками 2018 року до 21.01.2019.

«У січні наступного року страхувальники подадуть цю звітність востаннє, за І квартал 2019-го звіт щодо використання коштів здавати вже не потрібно. Це суттєво скоротить час і кошти, які на це витрачають роботодавці. Разом з іншими кроками по спрощенню та уніфікації звітності, за нашими підрахунками це економія у близько 30 разів», – говорить голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Рішення затверджено з метою скорочення та уніфікації звітності страхувальників по коштах Фонду та підвищення прозорості системи соціального страхування.

Водночас, за словами Саєнка, не йде мова про скасування контролю за обігом страхових коштів: «Починаючи з 01 жовтня, діє нововведення, відповідно до якого страхувальники, які відправляють до Фонду заяви-розрахунки та отримують за ними фінансування, упродовж місяця подають у Фонд повідомлення про виплату коштів своїм співробітникам. З того ж періоду діє нова розширена форма заяви-розрахунку, до якої включено колонки щодо страхового стажу, серії та номеру листка непрацездатності тощо. Обидва документи можна подати в електронному вигляді. Тобто контроль за виплатою матеріального забезпечення працюючим залишається, скасовується зайва бюрократія і дублювання норм».

Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.2011 № 4 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»,  якою регламентується подача зазначеної звітності за формою Ф4-ФСС з ТВП, втратить чинність у 2019 році.

 

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


11.12.2018 р.

Зимові травмонебезпечні виробничі фактори

            Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються в морозну погоду на суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому варто звернути увагу на зимові травмонебезпечні виробничі фактори.

До зимових травмонебезпечних факторів належать:

 • знижена температура повітря;
 • охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів);
 • слизька поверхня території підприємства та населених пунктів (доріг, тротуарів);
 • падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил);
 • недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів у темну пору доби;
 • пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум’ям;
 • несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чергування відлиг і заморозків, сильний вітер).

Дія зниженої температури повітря та предметів може призвести до обмороження, захворювання.

Найтиповіші травми, спричинені факторами на виробництві в зимовий період:

 • травми голови та кінцівок;
 • вивихи та переломи кісток;
 • пошкодження хребта;
 • розтягнення і розрив зв’язок;
 • забої м’язів.

Заходи із профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати затримку тепла – попередження вихолоджування виробничих приміщень.

Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасне очищення території від снігу та льоду, посипати дороги піском, сіллю, реагентами.

Падіння на працівників предметів: найбільшу небезпеку становлять бурульки у період танення льоду та снігу, в таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил. Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок слід обмежити доступ працівників, громадян до небезпечних ділянок.

Найбільш схильні до впливу сезонних погодних умов такі види діяльності:

 • робота на відкритих майданчиках;
 • робота у приміщеннях, які не обігріваються;
 • робота, пов’язана з пересуванням до об’єкта (між об’єктами) обслуговування, або до будь-якого об’єкта;
 • робота на транспортних засобах;
 • охоронна діяльність тощо.

У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматися на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут.

 • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, наступайте на всю підошву.
 • За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.
 • При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
 • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
 • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.
 • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом.
 • Не йдіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах – особливо.
 • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицюПам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум, до травмування а, можливо, й до загибелі.
 • Вкрай небезпечне пересування в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.
 • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться за медичною допомогою, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


 

 

10.12.2018 р.

Особи з інвалідністю через трудове каліцтво мають право на медико-соціальні послуги за кошти Фонду

Особи з інвалідністю, що настала внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, упродовж усього періоду до відновлення здоров’я отримують за кошти Фонду соціального страхування України санаторно-курортне лікування, лікування в закладах охорони здоров’я всіх прямих наслідків страхового випадку, забезпечуються лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами реабілітації, колясками, протезно-ортопедичними виробами, медичним доглядом і побутовим обслуговуванням тощо.

Медичні і соціальні послуги фінансуються Фондом у необхідному обсязі відповідно визначеної потреби.

Станом на сьогодні з початку 2018 року санаторно-курортним лікуванням забезпечено 10 027 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва.

За оперативними даними станом на 01.11.2018 у закладах охорони здоров’я було проліковано та забезпечено медичною реабілітацією 8 995 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Лікарськими засобами та виробами медичного призначення забезпечено 18 257 потерпілих.

Протягом 10 місяців цього року відповідно до укладених договорів було забезпечено 3 552 потерпілих технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними та іншими виробами). Спеціальними засобами пересування (колясками) забезпечено 234 потерпілих.

Також упродовж зазначеного періоду виплати на спеціальний медичний догляд отримали 697 осіб з інвалідністю через професійну діяльність, на постійний сторонній догляд – 2 367 осіб, на побутове обслуговування – 2 932 потерпілих.

Крім того, упродовж січня–жовтня здійснювалось фінансування витрат на додаткове харчування 109 потерпілим. Зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами та слуховими апаратами було забезпечено 216 потерпілих. Проводилась компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування для 3 531 особи з інвалідністю.

Крім фінансування медико-соціальних послуг, у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


10.12.2018 р.

Фонд профінансував понад 591 млн грндопомогипо догляду за дітьми до 14 років і хворими членами сім’ї

У разі хвороби дитини до 14 років або необхідності догляду за хворим членом сім’ї, Фондом соціального страхування України здійснюється надання допомоги, що компенсує застрахованій особі втрачений за період перебування на лікарняному заробіток. За оперативними даними упродовж січня–жовтня ФССУ направив на виплату допомоги по догляду за хворим членом сім’ї більш ніж 591 млн гривень. Загалом видано та профінансовано за кошти Фонду понад 388 тис. листків непрацездатності зазначеної категорії.

Розмір допомоги складає від 50% до 100% середнього доходу в залежності від тривалості страхового стажу. Фонд соціального страхування України фінансує цей вид матеріального забезпечення, починаючи з першого дня непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї. Зазначимо, що у випадку тимчасової непрацездатності самої застрахованої особи, Фонд фінансує допомогу, починаючи з шостого дня непрацездатності й до відновлення здоров’я або встановлення інвалідності, перші п’ять днів фінансуються роботодавцем.

Допомога виплачується Фондом за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із дитиною. У разі амбулаторного лікування дитини віком до 14 років фінансування здійснюється протягом усього періоду, упродовж якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, однак не більше 14 календарних днів.

При догляді за хворим членом сім’ї допомога виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області

 


10.12.2018 р.

КМУ затвердив зміни до бюджету Фонду на 2018 рік

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 № 977 затверджено зміни до бюджету Фонду соціального страхування України на 2018 рік, що були прийняті правлінням Фонду 23.10.2018. Зокрема, за рахунок перерозподілу, видатки на матеріальне забезпечення та соціальні послуги збільшено на 634,342 млн грн, загальна сума видатків Фонду прогнозно складе 22,2 млрд грн.

Зміни внесено з метою уточнення планового показника залишку коштів на початок року (за результатами виконання бюджету Фонду за 2017 рік), планових показників видатків, залишку коштів на кінець 2018 року, передбачених бюджетом Фонду на 2018 рік, за результатами роботи Фонду за Iпівріччя.

Зростання видатків на матеріальне забезпечення та соціальні послуги зумовлено збільшенням розміру мінімальної заробітної плати та фонду оплати праці в цілому по країні.

Так, сума фактичних витрат на матеріальне забезпечення, що надається за рахунок коштів Фонду, за 9 місяців 2018 року зросла на 2 млрд 365,8 млн грн, або на 35,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У тому числі фактичні витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності (оплата за лікарняними) за 9 місяців поточного року збільшились на 1 млрд 766,4 млн грн, або на 41,5% у порівнянні з 9 місяцями 2017 року. Допомогою по тимчасовій непрацездатності упродовж трьох кварталів забезпечено близько 1,9 млн застрахованих осіб.

Витрати Фонду на виплату допомоги по вагітності та пологах за 9 місяців 2018 року у порівнянні з 9 місяцями 2017 року зросли на 569,4 млн грн, або на 23,3%. За рахунок Фонду допомогу по вагітності та пологах отримали майже 126,3 тис. застрахованих осіб.

Сума витрат на виплату допомоги на поховання у порівнянні з січнем–вереснем 2017 року у цьому році збільшилась на 6,5 млн грн, або на 23,5%. Допомогу виплачено по 8,4 тис. страхових випадках.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


10.12.2018 р.

Фондом зареєстровано 3 549 потерпілих від нещасних випадків на виробництві, 260 – смертельно

За даними 9 місяців 2018 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 3 549 випадків травмування працівників внаслідок нещасних випадків на виробництві. З них 260 потерпілих отримали травми несумісні з життям.

Порівняно з тим же періодом 2017 року кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 2,3% (з 3 631 до 3 549), кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 6,1% (з 245 до 260).

У разі нещасних випадків на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України для потерпілих здійснюється компенсація втраченого за час перебування на лікарняному заробітку, фінансуються всі витрати на лікування в закладах охорони здоров’я (включаючи дослідження, оперативні втручання, протезування, лікарські засоби тощо), подальше реабілітаційне лікування, а в разі встановлення інвалідності – одноразову допомогу, щомісячні страхові виплати, санаторно-курортне лікування, лікування всіх прямих наслідків нещасного випадку, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, спеціальними засобами пересування та інше. м

Від загальної кількості травмованих на підприємствах України упродовж трьох кварталів цього року 2 584 особи, або 72,8% складають чоловіки, 965 осіб, або 27,2% – жінки.

За територіальним розподілом найбільша кількість страхових нещасних випадків зареєстрована у Дніпропетровській області (14,3%), Донецькій області (12,5%) та місті Києві (9%). Кількість травмованих осіб у них складає 35,8% від загальної кількості по Україні.

Значне зниження кількості страхових нещасних випадків порівняно з трьома кварталами минулого року відмічається у Сумській області – на 22,2% (з 81 до 63), Полтавській області – на 19,7% (з 142 до 114), місті Києві – на 15,9% (з 378 до 318), Хмельницькій області – на 15,2% (з 92 до 78), Запорізькій області – на 11,6% (з 249 до 220), Донецькій області – на 10,7% (з 495 до 442) та у Дніпропетровській області – на 9,8% (з 561 до 506).

Зростання кількості нещасних випадків на виробництві відбулося у Миколаївській області – на 31 випадок, або у 1,6 разів, Івано-Франківській області – на 22 випадки, або на 33,8%, Вінницькій області – на 21 випадок (16,2%), Волинській – на 20 випадків (16,7%), Луганській області – на 18 випадків (23,4%), Рівненській області – на 15 випадків (22,1%), Чернігівській області – на 14 випадків (21,2%), Житомирській області – на 10 випадків (10,9%), Тернопільській області – на 8 випадків (18,2%), Черкаській області – на 7 випадків (9%), Закарпатській та Львівській областях – на 6 випадків (17,6% та 2,6% відповідно), Чернівецькій області – на 5 випадків (20,8%).

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


10.12.2018 р.

Середній розмір лікарняних від Фонду у 2018 році зріс на 33,2%

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, що надається Фондом соціального страхування України, станом на 01.10.2018 склав 217,03 грн, порівняно з 162,97 грн попереднього року, тобто зріс на 33,2%.

«Головним фактором, який вплинув на суттєве збільшення розміру лікарняних, є зростання мінімальної та середньої заробітних плат по Україні, оскільки сума допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду залежить від середнього доходу особи та тривалості страхового стажу. Традиційно найбільше касових видатків на матеріальне забезпечення Фонд здійснив по Києву – 21,9% від загальної суми по Україні. У Дніпропетровській області – це 10,1%, у Львівській – 6,9%, Харківській – 6%, Донецькій – 5,8%», – розповів голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Фактичні витрати Фонду на компенсацію втраченого за період лікарняного заробітку за 9 місяців поточного року склали 5 780,4 млн грн. Це на 1 766,4 млнгрн, або на 41,5% більше у порівнянні з 9 місяцями 2017 року.

Кількість оплачених днів тимчасової непрацездатності збільшилась на 6,3% і склала 27 737 951.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

- тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;

- необхідності догляду за хворою дитиною (докладніше у роз’ясненні);

- необхідності догляду за хворим членом сім'ї;

- догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;

- карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;

- тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;

- протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;

- перебування на лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Розмір зазначеної допомоги складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

 

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


10.12.2018 р.

25,4% ЗАРЕЄСТРОВАНИХ ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ

Є НАСЛІДКОМ НЕДОСКОНАЛОСТІ МЕХАНІЗМІВ ТА РОБОЧОГО ІНСТРУМЕНТУ 

Основними обставинами, внаслідок яких виникли професійні захворювання в українських працівників, є недосконалість механізмів та робочого інструменту – 25,4%, недосконалість технологічного процесу – 18,4% та неефективність роботи засобів індивідуального захисту – 15,1%. Розподіл наведено за аналітичними даними Фонду соціального страхування України за 9 місяців 2018 року.

Упродовж січня–вересня поточного року робочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 1 314 випадків професійних захворювань, це на 12,7% менше, ніж за той же період 2017 року. Загальна кількість встановлених діагнозів професійних захворювань за 9 місяців 2018 року сягає 2 194.

При діагностуванні в застрахованої особи захворювання, що має виробничі причини, Фондом соціального страхування України здійснюється фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності, лікування всіх прямих наслідків страхового випадку в закладах охорони здоров’я, за потреби забезпечується реабілітаційне лікування відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

У разі встановлення інвалідності, застрахованій особі за рахунок коштів Фонду виплачується одноразова допомога, призначаються щомісячні страхові виплати, фінансуються лікарські засоби та вироби медичного призначення, санаторно-курортне лікування та інше.

У структурі професійних захворювань перше місце займають хвороби органів дихання – 39,8% від загальної кількості діагнозів по Україні (873 випадки). Захворювання опорно-рухового апарату (радикулопатії, остеохондрози, артрити, артрози) складають 27,6% (606 випадків). Хвороби слуху – 12% (263 випадки), вібраційна хвороба – 5,8% (127 випадків).

Найбільше професійних захворювань сталося в галузі добувної промисловості і розробленні кар’єрів – 82,3% від загальної кількості (1 081 особа), що на 14,3% (181 особу) менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


10.12.2018 р.

Обережно, зима!

Зимові травмонебезпечні виробничі фактори

Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються в морозну погоду на суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому варто звернути увагу на зимові травмонебезпечні виробничі фактори.

До зимових травмонебезпечних факторів належать:

 • знижена температура повітря;
 • охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів);
 • слизька поверхня території підприємства та населених пунктів (доріг, тротуарів);
 • падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил);
 • недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів у темну пору доби;
 • пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум’ям;
 • несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чергування відлиг і заморозків, сильний вітер).

Дія зниженої температури повітря та предметів може призвести до обмороження, захворювання.

Найтиповіші травми, спричинені факторами на виробництві в зимовий період:

 • травми голови та кінцівок;
 • вивихи та переломи кісток;
 • пошкодження хребта;
 • розтягнення і розрив зв’язок;
 • забої м’язів.

Заходи із профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати затримку тепла – попередження вихолоджування виробничих приміщень.

Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасне очищення території від снігу та льоду, посипати дороги піском, сіллю, реагентами.

Падіння на працівників предметів: найбільшу небезпеку становлять бурульки у період танення льоду та снігу, в таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил. Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок слід обмежити доступ працівників, громадян до небезпечних ділянок.

Найбільш схильні до впливу сезонних погодних умов такі види діяльності:

 • робота на відкритих майданчиках;
 • робота у приміщеннях, які не обігріваються;
 • робота, пов’язана з пересуванням до об’єкта (між об’єктами) обслуговування, або до будь-якого об’єкта;
 • робота на транспортних засобах;
 • охоронна діяльність тощо.

У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматися на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут.

 • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, наступайте на всю підошву.
 • За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.
 • При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
 • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
 • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.
 • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом.
 • Не йдіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах – особливо.
 • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум, до травмування а, можливо, й до загибелі.
 • Вкрай небезпечне пересування в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.
 • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться за медичною допомогою, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

 

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


 

 

30.11.2018 р.

Технічно справний автотранспорт, навчений та відповідно допущений до роботи водій - запорука безпеки дорожнього руху

Не проходить і тижня, щоб засоби масової інформації не повідомляли про резонансні пригоди на автомобільних дорогах країни. У ДТП продовжують гинути водії, пасажири транспортних засобів, випадкові перехожі. Більшість потерпілих у результаті ДТП були при виконанні службових обов’язків, що посилює і без того маловтішну статистику виробничого травматизму. Нещасні випадки на виробництві, які трапились на території підприємств з причин наїзду автотранспортних засобів не входять до статистики ДТП, а такі випадки мають місце і навіть із смертельними наслідками.

Для попередження нещасних випадків на виробництві, які пов’язані з користуванням автотранспортних засобів, необхідно роботодавцям постійно здійснювати суворий контроль за дотриманням на підприємствах, установах та організаціях (далі – підприємство) вимог нормативно-правових актів з охорони праці в процесі навчання водіїв, технічного огляду автотранспортних засобів, проходження відповідних медичних оглядів водіїв та за виконанням посадових обов’язків осіб, які відповідають за безпеку дорожнього руху на підприємстві.

В Україні діють «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» (НПАОП 0.00-1.62-12), які затверджені наказом МНС України від 09.07.2012 № 964. Дія цих Правил поширюється на всі автотранспортні підприємства і організації, а також підприємства, до складу яких входять транспортні цехи, дільниці, майстерні, гаражі тощо незалежно від відомчої належності та форми власності. Безумовне виконання вимог цих Правил підприємствами значно зменшить вірогідність настання нещасного випадку, пов’язаного з використанням автотранспорту.

В настанні ДТП вагому частину має неадекватна діяльність людини тому роботодавець повинен брати до уваги придатність водія до роботи, яку йому довірили. Проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв є обов’язковою вимогою по допуску водія до керування транспортним засобом. Підприємство, де відсутній відповідно навчений спеціаліст по проведенню таких медичних оглядів, повинно заключити угоду на проведення медоглядів водіїв з іншим підприємством, де ця робота проводиться.

У розвинених країнах психофізіологічна експертиза давно стала обов’язковою складовою безпеки на виробництві. Практично жодна провідна фірма не наймає на роботу людей без попереднього психофізіологічного обстеження. В нашій країні відповідно до статті 17 Закону України «Про охорону праці» та пункту 2.13. «Порядку проведення оглядів працівників певних категорій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за № 846/14113, тільки працівники, зайняті на роботах, що потребують професійного добору, повинні надати висновок психофізіологічної експертизи комісії, яка проводить медичний огляд.

Також роботодавець при організації роботи водіїв повинен враховувати вимоги «Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2010 р. за № v0846295-10, де зазначені вимоги до робочого часу, періоду керування, перерви, часу відпочинку, обліку робочого часу.

Знання водіями Закону України «Про дорожній рух», «Правила дорожнього руху», «Положення про службу безпеки дорожнього руху міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, підприємств, їх об’єднань, установ і організацій» та інструкцій з охорони праці за професією та видами робіт, які вони виконують, а також інструкції з безпеки дорожнього руху значно поліпшить безпечний стан на дорогах. Роботодавцям необхідно частіше проводити водіям перевірку знань Правил дорожнього руху та інструкцій з охорони праці, по яким вони проінструктовані. Службам охорони праці підприємств, або посадовим особам, які виконують функції цих служб та службам безпеки дорожнього руху необхідно переглянути до настання зимового періоду зміст всіх інструкцій водіїв та внести доповнення у відповідності до вимог «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 квітня 1998 р. за № 226/2666.

Роботодавець повинен завжди пам’ятати, що кожний автотранспортний засіб, який використовується повинен бути в технічно справному стані і відповідно укомплектований, перед виїздом на лінію має бути перевірений на технічний стан та допущений до роботи відповідальною посадовою особою, а керувати цим автотранспортом повинен водій, який пройшов передрейсовий медичний огляд і все це повинно бути відмічено в подорожньому листі. Водій перед виїздом повинен бути проінформований про умови праці на лінії, місцях вантажно-розвантажувальних робіт та особливостях вантажу, що перевозиться.

Безвідповідальність водія, недбале ставлення роботодавця до режиму праці та використання службового автомобіля, неякісне складання інструкцій з охорони праці та проведення інструктажів водіїв становлять основні причини настання нещасних випадків під час використання автотранспорту.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


28.11.2018 р.

Роботодавцю на замітку

 

Технічно справний автотранспорт, навчений та відповідно допущений до роботи водій - запорука безпеки дорожнього руху

Не проходить і тижня, щоб засоби масової інформації не повідомляли про резонансні пригоди на автомобільних дорогах країни. У ДТП продовжують гинути водії, пасажири транспортних засобів, випадкові перехожі. Більшість потерпілих у результаті ДТП були при виконанні службових обов’язків, що посилює і без того маловтішну статистику виробничого травматизму. Нещасні випадки на виробництві, які трапились на території підприємств з причин наїзду автотранспортних засобів не входять до статистики ДТП, а такі випадки мають місце і навіть із смертельними наслідками.

Для попередження нещасних випадків на виробництві, які пов’язані з користуванням автотранспортних засобів, необхідно роботодавцям постійно здійснювати суворий контроль за дотриманням на підприємствах, установах та організаціях (далі – підприємство) вимог нормативно-правових актів з охорони праці в процесі навчання водіїв, технічного огляду автотранспортних засобів, проходження відповідних медичних оглядів водіїв та за виконанням посадових обов’язків осіб, які відповідають за безпеку дорожнього руху на підприємстві.

В Україні діють «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» (НПАОП 0.00-1.62-12), які затверджені наказом МНС України від 09.07.2012 № 964. Дія цих Правил поширюється на всі автотранспортні підприємства і організації, а також підприємства, до складу яких входять транспортні цехи, дільниці, майстерні, гаражі тощо незалежно від відомчої належності та форми власності. Безумовне виконання вимог цих Правил підприємствами значно зменшить вірогідність настання нещасного випадку, пов’язаного з використанням автотранспорту.

В настанні ДТП вагому частину має неадекватна діяльність людини тому роботодавець повинен брати до уваги придатність водія до роботи, яку йому довірили. Проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв є обов’язковою вимогою по допуску водія до керування транспортним засобом. Підприємство, де відсутній відповідно навчений спеціаліст по проведенню таких медичних оглядів, повинно заключити угоду на проведення медоглядів водіїв з іншим підприємством, де ця робота проводиться.

У розвинених країнах психофізіологічна експертиза давно стала обов’язковою складовою безпеки на виробництві. Практично жодна провідна фірма не наймає на роботу людей без попереднього психофізіологічного обстеження. В нашій країні відповідно до статті 17 Закону України «Про охорону праці» та пункту 2.13. «Порядку проведення оглядів працівників певних категорій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за № 846/14113, тільки працівники, зайняті на роботах, що потребують професійного добору, повинні надати висновок психофізіологічної експертизи комісії, яка проводить медичний огляд.

Також роботодавець при організації роботи водіїв повинен враховувати вимоги «Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2010 р. за № v0846295-10, де зазначені вимоги до робочого часу, періоду керування, перерви, часу відпочинку, обліку робочого часу.

Знання водіями Закону України «Про дорожній рух», «Правила дорожнього руху», «Положення про службу безпеки дорожнього руху міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, підприємств, їх об’єднань, установ і організацій» та інструкцій з охорони праці за професією та видами робіт, які вони виконують, а також інструкції з безпеки дорожнього руху значно поліпшить безпечний стан на дорогах. Роботодавцям необхідно частіше проводити водіям перевірку знань Правил дорожнього руху та інструкцій з охорони праці, по яким вони проінструктовані. Службам охорони праці підприємств, або посадовим особам, які виконують функції цих служб та службам безпеки дорожнього руху необхідно переглянути до настання зимового періоду зміст всіх інструкцій водіїв та внести доповнення у відповідності до вимог «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 квітня 1998 р. за № 226/2666.

Роботодавець повинен завжди пам’ятати, що кожний автотранспортний засіб, який використовується повинен бути в технічно справному стані і відповідно укомплектований, перед виїздом на лінію має бути перевірений на технічний стан та допущений до роботи відповідальною посадовою особою, а керувати цим автотранспортом повинен водій, який пройшов передрейсовий медичний огляд і все це повинно бути відмічено в подорожньому листі. Водій перед виїздом повинен бути проінформований про умови праці на лінії, місцях вантажно-розвантажувальних робіт та особливостях вантажу, що перевозиться.

Безвідповідальність водія, недбале ставлення роботодавця до режиму праці та використання службового автомобіля, неякісне складання інструкцій з охорони праці та проведення інструктажів водіїв становлять основні причини настання нещасних випадків під час використання автотранспорту.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області27.11.2018 р.

 

При нарахуванні допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом мінімальна гарантія не застосовується

Сума допомоги по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування України обчислюється, виходячи з середньоденної заробітної плати застрахованої особи. За місцем роботи за сумісництвом допомога обчислюється зі 100% фактично нарахованої заробітної плати, включаючи утримані з неї податки, незалежно від тривалості страхового стажу. Мінімальні гарантії щодо розміру допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом не застосовуються.

При цьому за основним місцем роботи зазначене матеріальне забезпечення не може бути меншим за обчислене, виходячи з мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами у розрахунку на місяць не повинен перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що дорівнює 15 розмірам мінімальної зарплати.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. На підставі здійснених розрахунків роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду за місцем обліку страхувальника.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


27.11.2018 р.

 

Введеннявоєнного стану не вплине на фінансуваннялікарняних, страховихвиплат, допомоги по вагітності та пологах тощо

Усі види матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг, що фінансуються Фондом соціального страхування України, в умовах воєнного стану будуть надаватись безперебійно та в повному обсязі.

За рахунок коштів Фонду здійснюється надання:

– допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними листками);
– допомоги по вагітності та пологах;
– допомоги на поховання;
– одноразових допомог та щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей;
– реабілітаційного лікування працюючих у санаторно-курортних закладах за їх вибором;
– санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва;
– забезпечення протезними виробами, спеціальними засобами пересування (колясками);
– фінансування лікування в закладах охорони здоров’я всіх прямих наслідків нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань та інше.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


26.11.2018 р.

 

За профілем цукрового діабету реабілітацію за кошти Фонду пройшли 4 378 осіб

4 378 застрахованих осіб і їх дітей отримали відновне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за профілем цукрового діабету відповідно до даних 9 місяців 2018 року. Загалом з початку року Фонд профінансував проходження реабілітації на базі санаторно-курортних закладів за всіма медичними профілями для понад 28 000 працюючих.

Направлення застрахованих осіб і їх дітей для проходження безоплатного лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв відбувається зі стаціонару лікарні на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

У поточному році Фонд здійснив реформування системи надання соціальних послуг, перевівши їх на адресність. Сьогодні ФССУ оплачує реабілітаційне лікування за медичними показаннями кожному працевлаштованому, потреба в забезпеченні соціальною послугою покривається 100%.

Новгород-Сіверське відділенняуправління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


26.11.2018 р.

 

Особам з інвалідністю допомога по вагітності та пологах надається у розмірі не меншому за обчислений з мінімальної зарплати

Допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом соціального страхування України для всіх працевлаштованих жінок за увесь період перебування у декретній відпустці, що в середньому становить 126 календарних днів. Сума матеріального забезпечення складає 100% середнього доходу особи за кожен день відпустки, однак не може бути меншою за обчислену із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

«Фондом реалізується гарантія матеріальної допомоги, яка компенсує увесь втрачений за період відпустки по вагітності та пологах заробіток. Цей вид допомоги надається Фондом за основним місцем роботи у розмірі, обчисленому не менше ніж із мінімальної заробітної плати, і не залежить від того, чи має застрахована особа на момент настання страхового випадку інвалідність і працює неповний робочий день. Тобто навіть у випадку, коли заробітна плата в жінки менша за мінімальну, і ЄСВ сплачується за неї роботодавцем, виходячи із її розміру заробітної плати, Фонд профінансує матеріальне забезпечення, обчислене з встановленої мінімальної зарплати», – говорить заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Ганна Харченко.

Крім того, на розмір допомоги по вагітності та пологах не впливає тривалість страхового стажу. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також зазначений вид допомоги від Фонду соціального страхування України нараховується за місцем роботи за сумісництвом на підставі копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Упродовж трьох кварталів 2018 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по вагітності та пологах для понад 126 тис. жінок на суму близько 3 млрд гривень.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


26.11.2018 р.

 

Для 76% дітей застрахованих батьків Фондом профінансовано реабілітацію за профілем цукрового діабету

Упродовж трьох кварталів 2018 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України послуги з реабілітаційного лікування отримали 1004 дітей у супроводі 978 дорослих. З них 760 дітей, або 76% пройшли відновне лікування за профілем цукрового діабету.

Фонд соціального страхування України забезпечує 100-відсоткове покриття потреби в забезпеченні лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів членів сімей (дітей) застрахованих осіб.

За 9 місяців поточного року у розрізі профілів медичної реабілітації за кошти ФССУ було проліковано:

 

– підгострий період опіків – 31 дитина;
– підгострий період після операцій на серці – 1 дитина;
– підгострий період захворювань легень – 205 дітей;
– підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру – 4 дітей;
– цукровий діабет – 760 дітей;
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору – 3 дітей.

Право на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів ФССУ має кожна застрахована особа, а також члени її сім’ї (діти) за наявності медичних показань. З початку року відновне лікування Фондом профінансовано для понад 28 000 працюючих.

Нагадаємо, з 01 січня 2018 року відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України було впроваджено адресний механізм надання соціальних послуг. Зокрема, для працюючих українців спростилось отримання медичної реабілітації, пацієнтам надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти Фонду, путівки замінили тристоронні договори та акти виконаних робіт тощо.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


26.11.2018 р.

 

За час проходження реабілітації після хвороби або травми Фондом компенсується втрачений заробіток

Працевлаштовані особи після перенесених захворювань або травм мають право на отримання безоплатного реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Підставою для проходження реабілітації на базі санаторно-курортних закладів є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, що надається за наявності медичних показань, зокрема, у разі підгострого періоду інсультів, інфарктів міокарда, після операцій на серці, органах зору, легенях тощо.

На час проходження реабілітації пацієнтам продовжується листок непрацездатності, відповідно до якого за рахунок коштів Фонду здійснюється компенсація втраченого заробітку. Розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за період проходження лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів залежить від тривалості стажу застрахованої особи та може складати до 100%.

«Соціальне страхування передбачає захист працюючих, що направлений як на відновлення працездатності, так і на фінансову підтримку. Такий підхід дозволяє людині пройти повний курс лікування незалежно від її фінансових можливостей, адже Фонд оплачує їй не лише реабілітацію, але й компенсує заробітну плату, яку вона втрачає на підприємстві за час лікування. Тож працівникам не доводиться обирати – піклуватись про здоров’я чи швидше повертатись до роботи», – говорить начальник управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за профілями медичної реабілітації:

– нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
– м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);
– кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркта міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
– медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
– інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

Нагадаємо, застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації.

Новгород-Сіверське відділенняу правління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


09.11.2018 р.

 

При визначенні розміру лікарняних можуть використовуватись електронні дані про страховий стаж

Для розрахунку розмірів допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними), що надається за кошти Фонду соціального страхування України, можуть бути використані електронні відомості щодо страхового стажу працівника. Крім того, якщо відповідні дані вже наявні в страхувальника (роботодавця), отримувати їх повторно не потрібно.

«Якщо застрахованій особі регулярно призначається матеріальне забезпечення на одному й тому ж місці роботи, і відповідні відомості вже наявні у страхувальника, то не слід повторно отримувати їх з Пенсійного фонду України, і у разі необхідності лише додавати до страхового стажу місяці, які відпрацьовані і за них сплачено у повному обсязі єдиний соціальний внесок на цьому місці роботи. Якщо ж застрахована особа працює в одного страхувальника більше 8 років, регулярно отримує заробітну плату, з якої сплачується ЄСВ в розмірі не менше мінімального, то додаткові відомості про страховий стаж збирати недоцільно», – говорить заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Ганна Харченко.

Нагадаємо, відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України було затверджено нову форму заяви-розрахунку для фінансування матеріального забезпечення, у тому числі, допомоги з тимчасової втрати працездатності. Зокрема, оновлений документ розширено відомостями щодо тривалості страхового стажу працівників.

Відповідні колонки заяви-розрахунку, в яких зазначається загальний страховий стаж (у повних місяцях) та страховий стаж за останні 12 місяців, заповнюються, зокрема, виходячи з даних, передбачених додатком 9 «Дані про трудовий та страховий стаж», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1 (у редакції постанови правління ПФУ від 27.03.2018 № 8-1).

Зазначений документ страхувальники (роботодавці), а також застраховані особи за наявності електронного цифрового підпису можуть отримати в електронному вигляді на Порталі електронних послуг ПФУ.

Сума допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Також нагадаємо, що період відпустки по догляду за дитиною до трьох років включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


09.11.2018 р.

 

Про організацію профілактичної роботи з ОП в осінньо-зимовий період

1. Провести перевірку евакуаційних виходів, коридорів, тамбурів, східців, розробити план евакуації, в якому чітко розподілити обов’язки персоналу на випадок виникнення пожежі, провести практичні заняття з відпрацювання планів евакуації в надзвичайних ситуаціях.

2. Обстежити території підприємства і прилеглі території з метою виявлення об’єктів, які становлять потенційну небезпеку. Проінформувати місцеві управління МНС, відповідні служби про виявлені порушення.

3. Повести бесіди щодо попередження пожеж на підприємстві, безпечного поводження на водних об’єктах та льоду, безпеки дорожнього руху.

4. Провести додаткові інструктажі з пожежної безпеки із працівниками.

5. Очистити територію, виробничі, складські, господарські приміщення, горища, підвали від легкозаймистих матеріалів. Категорично заборонити спалювання рослинності, сміття, виробничих відходів поблизу будівель, споруд, а також використання пожежної техніки та інвентарю не за призначенням.

6. Провести обстеження стану протипожежного захисту підприємства. Особливу увагу звернути на готовність до безпечної роботи котелень, електромереж та електрообладнання.

7. Вжити заходи щодо забезпечення належних умов проведення новорічних свят. Призначити осіб, відповідальних за організацію свят, дотримання правопорядку під час їх проведення. Провести роз’яснювальну роботу щодо заборони використання відкритого вогню, петард, вибухонебезпечних предметів під час новорічних і різдвяних свят.

8. У разі відключення електроенергії для освітлення приміщень використовувати електричні ліхтарі. Категорично заборонити використання свічок та інших джерел відкритого вогню.

9. Забезпечити підсипку пішохідних доріжок піском або іншою підсипкою, що унеможливлює ковзання людей.

10. Забезпечити постійний телефонний зв’язок.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


09.11.2018 р.

 

Організаційні заходи з пожежної безпеки на підприємстві

Керівник підприємства повинен визначити обов’язки посадових осіб із забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, ділянок тощо, технологічного інженерного устаткування, а також за утримання й експлуатацію технічних засобів протипожежного захисту.

Обов’язки щодо забезпечення пожежної безпеки, утримання та експлуатації засобів протипожежного захисту мають бути відображені у відповідних посадових документах (функціональних обов’язках, інструкціях, положеннях тощо), у тому числі визначені:

1) можливість (місце) для куріння, застосування відкритого вогню, побутових нагрівальних приладів;
2) порядок проведення тимчасових пожежонебезпечних робіт (у тому числі зварювальних);
3) правила проїзду та стоянки транспортних засобів;
4) місця для зберігання і допустима кількість сировини, напівфабрикатів та готової продукції, які можуть одночасно знаходиться у виробничих приміщення і на території (у місцях зберігання);
5) порядок прибирання пилу й відходів, зберігання промасленого спецодягу та шмаття, очищення повітроводів вентиляційних систем від горючих відкладань;
6) порядок відключення від мереж електрообладнання в разі пожежі;
7) порядок огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи;
8) порядок проходження посадовими особами навчання й перевірки знань із питань пожежної безпеки, а також проведення з працівниками протипожежних інструктажів та занять із пожежно-технічного мінімуму з призначенням відповідальних за їх проведення;
9) порядок організації експлуатації та обслуговування наявних технічних засобів протипожежного захисту (протипожежного водопроводу, насосних станцій, установок пожежної сигналізації, автоматичного пожежогасіння, димовидалення, вогнегасників тощо);
10) план (схема) евакуації при пожежі, інструкція з евакуації;
11) порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів електроустановок, опалювального, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання.

На кожному підприємстві має бути опрацьована загальнооб’єктова інструкція про заходи пожежної безпеки та інструкції для всіх вибухопожежонебезпечних та пожежонебезпечних приміщень (дільниць, цехів, складів, майстерень, тощо).

Усі працівники при прийнятті на роботу і за місцем роботи повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки – протипожежні інструктажі, які поділяються на вступний, первинний, повторний на робочому місці, позаплановий та цільовий.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


07.11.2018 р.

 

2022 жінки з порушеннями перебігу вагітності пройшли реабілітацію за кошти Фонду

Упродовж 9 місяців 2018 року лікування у спеціалізованих реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів пройшли 2022 жінки з порушеннями перебігу вагітності. Фінансування реабілітації в обсязі 100% вартості здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Право на отримання відновного лікування за кошти Фонду мають усі застраховані особи за наявності медичних показань.

«Останнім часом спостерігається тенденція до зростання у вагітних частоти і тяжкості перебігу захворювань внутрішніх органів та систем, так званої екстрагенітальної патології, яка становить 35–50% серед вагітних. Це значно погіршує прогноз для плоду і збільшує ризик виникнення захворювань у новонародженої дитини. Тож є висока необхідність напрямів лікування, ефективних методів оздоровлення і реабілітації, які б не мали негативного впливу на перебіг вагітності, стан і розвиток плода і новонародженого», – зазначає заступник начальника управління медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Любов Лисенко.

За її словами, саме санаторно-курортний етап реабілітації вагітних з екстрагенітальною та акушерською патологією сприяє зменшенню частоти ускладнень вагітності та пологів, допомагає виносити та народити здорову дитину.

Нагадаємо, крім порушень перебігу вагітності, Фондом соціального страхування України також фінансується реабілітаційне лікування в разі підгострого періоду інфарктів міокарда, інсультів, опіків, захворювань легень; цукрового діабету, після ортопедичних та травматологічних операцій, оперативного та інструментального видалення каменів з нирок тощо.

За оперативними даними трьох кварталів 2018 року відновним лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за кошти Фонду булозабезпечено26 600 застрахованих осіб, що на 5 895 осіб більше порівняно з тим же періодом минулого року.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


07.11.2018 р.

 

Фондом соціального страхування профінансовано листки непрацездатності, видані внаслідок виробничої травми або профзахворювання, на суму понад 80 млн грн

Відповідно до оперативних даних трьох кварталів 2018 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснено фінансування за листками непрацездатності, виданими внаслідок професійного захворювання або травми, пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, 7 290 застрахованим особам. Загальна сума видатків склала понад 80 млн грн.

Крім того, якщо внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання потерпілий тимчасово втратив працездатність, ФССУ фінансує всі витрати на його лікування.

У разі визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності, призначаються також одноразова допомога, що складає до 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та щомісячні страхові виплати, які не мають перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму. Сума щомісячних виплат залежить від ступеня втрати працездатності та заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку.

Так, за оперативними даними 9 місяців 2018 року Фондом соціального страхування України забезпечено виплату понад 3 тис. одноразових допомог. Щомісячні страхові виплати для 208,3 тис. потерпілих на виробництві та членів їх сімей профінансовано на суму 5,6 млрд грн.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


01.11.2018 р.

 

25% заяв-розрахунків для оплати лікарняних подаються в електронному вигляді

З 01 жовтня 2018 року набули чинності зміни до порядку фінансування страхувальників, відповідно до яких роботодавцям надано можливість подавати заяви-розрахунки для фінансування допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, які надаються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису. Станом на сьогодні кожна четверта заява-розрахунок подається страхувальниками через клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення.

Нововведення затверджено постановою правління ФССУ від 19.07.2018 № 12 та має на меті спростити й оптимізувати взаємодію роботодавців із робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями, прискорити процес фінансування матеріального забезпечення.

Крім того, у електронному вигляді також можуть подаватись повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, що надсилаються упродовж місяця з дня здійснення виплат. Окремо зазначимо, що за заявами-розрахунками, які були подані до 28 вересня 2018 року включно, повідомлення подавати не потрібно.

Для подачі електронних документів до Фонду соціального страхування України страхувальники (роботодавці) мають звернутись до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду для укладення відповідних договорів.

Приймання електронних документів від страхувальників здійснюється Фондом через існуючу Автоматизовану інформаційну систему приймання електронних документів, яка використовувалася для приймання звіту Ф4-ФСС з ТВП. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів до Фонду страхувальник обирає самостійно.

За фактом надходження електронного документу робочий орган виконавчої дирекції Фонду здійснює відправлення страхувальнику трьох видів квитанцій: про одержання електронного документа, що засвідчує факт і час його одержання; про надходження електронного документа, що за результатами перевірки засвідчує факт і час його відправлення; про приймання електронного документа, що засвідчує факт і час приймання (неприймання) електронного документа та внесення його даних у базу.

Подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях. Водночас, у разі подання документа в електронному вигляді, роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігаються у страхувальника.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


01.11.2018 р.

 

Нещасні випадки під час відряджень, у тому числі ДТП, вважаються пов’язаними з виробництвом

Застраховані (офіційно працевлаштовані) особи у разі настання нещасного випадку під час виконання службових обов’язків мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та медико-соціальних послуг від Фонду соціального страхування України.

За кошти Фонду фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я, або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, а також виплачується допомога з тимчасової втрати працездатності, одноразові та щомісячні страхові виплати та ін.

Однією з обставин, за якими нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом, є прямування потерпілого до місця чи з місця відрядження згідно з установленим завданням, у тому числі на транспортному засобі будь-якого виду та форми власності.

Окрім медичних і соціальних послуг, у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;
5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Під соціальним захистом Фонду соціального страхування України на випадок тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, настання виробничих нещасних випадків перебувають усі застраховані, тобто офіційно працевлаштовані особи незалежно від страхового стажу.

Зазначимо, відповідно до аналітичних даних страхових нещасних випадків за 9 місяців2018 рокуробочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 274 нещасних випадків на виробництві, які стались внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (з них 57 – групові нещасні випадки), внаслідок яких зазнали ушкоджень 360 працівників, з них 48 – загинули.

Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


Назад

20 Квітня 2018 10:11

Мапа міста


Погода