Семенівська міська рада
АнонсиНазад

Права іноземців в Україні , які мають шлюбні відносини з громадянами України

Для сьогодення непоодинокими є випадки шлюбів громадян України та іноземців. Отже хочеться звернути увагу на порядок законного перебування іноземців на території України.

Для іноземних осіб, які вступили в шлюб з громадянами України і мають намір іммігрувати в Україну для місця проживання необхідно отримати дозвіл на отримати дозвіл на тимчасове місце проживання в Україні.

Порядок отримання даного дозволу встановлений Наказом Міністерства внутрішніх справ України « Про затвердження тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та » №681 від 15.07.2013 р. (далі по тексту - Порядок).

Для отримання іноземній особі дозволу згідно з Порядком необхідно звернутись до територіального органу Державної Міграційної Служби за своїм місцем проживання (перебуванням) з такими документами:

1) Паспортний документ іноземця з візою Д, та копії сторінок паспорту з особистими даними і візою;
2) Переклад українською мовою сторінки паспортного документа з особистими даними. (переклад повинний бути нотаріально завірений, апостиль);
3) Квитанцію про сплату державного мита;
4) Чотири фотокартки іноземця розміром 3.5 – 4.5 сантиметра на матовому папері;
5) Копія виданої податковим органом довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
6) Поліс медичного страхування;
7) Клопотання (подання) приймаючої сторони – громадянина України, який перебуває в шлюбі з іноземцем;
8) Свідоцтво про укладення шлюбу або інший документ, що підтверджує факт перебування в шлюбі з громадянином України (документ повинен бути перекладений на українську мову, переклад нотаріально посвідчений та поставлений апостиль).

Потрібно звернути увагу, що максимальний строк перебування іноземної особи за візою типу Д складає 45 днів. В даному випадку, всі вище перераховані документи повинні подаватися за 15 днів до закінчення терміну перебування за візою типу Д. Також всі документи подаються іноземною особою особисто. Участь представників в даному випадку не допускаються.

Згідно з п. 3. 7. Порядку після отриманням органом Державної Міграційної Служби України від іноземця всіх вище перерахованих документів, ДМС протягом 15 – ти днів з дати подачі документів приймається рішення про видачу або відмову у видачі посвідки на тимчасове місце проживання в Україні. Посвідка отримується іноземцем особисто

Слід звернути увагу, що після отримання іноземцем посвідки на тимчасове місце проживання в Україні, іноземець зобов’язаний протягом 10 днів подати до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) документи для реєстрації свого місця проживання.

У разі перебування іноземця у шлюбі з громадянином України більше 2 років, іноземець має право звернутись до Державної міграційної служби з документами для отримання дозволу на імміграцію в Україну, що в свою чергу буде підставою для отримання нею посвідки на постійне місце проживання в Україні.

Назад

20 Квітня 2018 10:11

Мапа міста


Погода