Семенівська міська рада
АнонсиНазад

Семенівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану інформує.

Молоді тати й мами!

Перший документ вашої дитини – свідоцтво про народження. Багато хто, очікуючи появу малюка на світ, готуються до цієї події, скуповуючи все потрібне і непотрібне в дитячих магазинах. Але ось лише деякі замислюються над тим, як оформити його перші документи і куди за цим слід звертатися. А все ж це важливо – дізнатися всі нюанси, що стосуються реєстрації новонародженого заздалегідь, щоб потім у метушні вже після його народження нічого не пропустити і зібрати всі документи.

Починаючи з 2016 року молоді тати й мами в Україні можуть зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво про народження дитини прямо у пологовому будинку!

Врегулювання даного питання знайшло відображення в Законі України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Його стаття 13 говорить про те, що реєстрацію необхідно проводити за місцем прописки батьків (або одного з батьків) або ж за місцем народження дитини в місцевих органах ДРАЦСу.

Якщо раніше дана процедура була в компетенції найближчого ДРАЦСу, то тепер все набагато простіше – це можна зробити в тому пологовому будинку, де з’явився малюк на світ. Щоб отримати його за новою процедурою, підготуйте наступне:
1) обопільна заява батьків або одного з них;
2) паспорти батьків;
3) медичне свідоцтво про народження.

В принципі, перелік документів “старий” – такий же, як і для відділу ДРАЦСу. Особливої складності при зборі документів виникнути не повинно, адже написання заяви – це п’ятихвилинна справа, а медичне свідоцтво видають якраз в пологовому будинку. А з паспортами і зовсім все просто…

Тепер стало зрозуміло, як зареєструвати дитину. Залишилося визначитися – зручно для Вас це чи ні? Можна коротко перерахувати переваги такого нововведення:
1) оперативність;
2) відсутність необхідності стояти в чергах держінстанцій;
3) скорочення етапів бюрократичної процедури;
4) комфортність (новоспечені мама і тато можуть не відлучатися від немовляти для вирішення “паперових” питань).

Деякі батьки не хочуть поспішати і бажають використовувати законний час на роздум при виборі імені для дитини – 30 днів з народження (стаття 144 Сімейного кодексу України). Але такі пари можуть скористатися існуючої альтернативою і зареєструвати дитину у відділі ДРАЦС. Несвоєчасна без поважних причин реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян відповідно частини 2 ст.212’ Кодексу про адміністративні правопорушення.

Постарайтеся не забути про прочитане відразу після пологів. По-перше, тому що не дуже приємно потім буде виступати в ролі правопорушника, а по-друге, тому що чим швидше ви зареєструєте дитину, тим швидше отримаєте можливість оформити і отримувати належні соціальні виплати.

Такою можливістю, щодо реєстрації народжень у пологовому будинку, скористались більшість батьків новонароджених у гінекологічному відділенні Семенівської центральної районної лікарні. Так за 2017 рік Семенівським районним відділом ДРАЦС ГТУЮ у Чернігівській області 19 з 24 новонароджених проведено державну реєстрацію народження та видано свідоцтва безпосередньо у пологовому будинку.

Назад

20 Квітня 2018 10:11

Мапа міста


Погода