Семенівська міська рада
АнонсиНазад

КП «Ревна» інформує
У разі відсутності у громадян договорів на вивезення сміття

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи", до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році.

У липні 2017 року Міністерство екології та природних ресурсів України закінчило роботу над "Національною стратегією поводження із відходами", в якій детально описано проблему поводження зі сміттям та заходи для її вирішення. Згідно із Законом "Про відходи", "оброблення (перероблення) відходів – це здійснення будь-яких технологічних операцій, пов’язаних із зміною фізичних, хімічних і біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення".

Положенням про Міністерство регіонального розвитку, визначено що, безпосередньо відповідальними за вивезення сміття та дотримання закону "Про відходи" будуть органи місцевого самоврядування.

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послух.

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укладати договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних та юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги.

Відсутність у громадян договорів на вивезення відходів, відмовлення від укладення договору (п. 4.1 та 4.2 «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парку та додержання тиші в громадських містах м. Семенівки» затвердженого рішенням міської ради від 22.04.2008 року) є порушенням вимог щодо поводження з відходами та Правил благоустрою , відповідальні особи мають право складати протокол про адміністративне правопорушення та подавати на розгляд адмінкомісії міської ради для накладення штрафу згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн); громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою м. Семенівки і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися в КП «Ревна» за адресою: м. Семенівка, вул. Червона Площа, 14, для укладення такого договору. Телефон для довідок (04659) 2-18-78.

Станом на 11.06.2018 року, з КП «Ревна» заключило договори на вивіз ТПВ 334 абоненти що мешкають в багатоквартирних будинках, та 591 абонент з приватних забудов.

Вивезення проводиться один раз на місяць у визначений за погодженням з абонентами день, способом по дворового об’їзду тракторами підприємства.

Згідно п. 5 договору, абонент з 7 до 9 години, виставляє у погоджених місцях ємкості (мішки) з ТПВ місткістю до 0,12 куб. метра, вагою кожна не більше 25 кілограмів.

Великогабаритні, ремонтні відходи, гілки дерев, уламки меблів і т. і., вивозиться окремо, за заявою споживача, за договірною ціною.Назад

20 Квітня 2018 10:11

Мапа міста


Погода