Семенівська міська рада
АнонсиНазад

В Семенівській громаді обговорили реорганізацію медичного закладу

11 червня у Семенівській об’єднаній громаді обговорювали перспективи створення комунального медичного закладу. З цього питання надала роз’яснення Ніна Подколзіна, радник з муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

В ході зустрічі були обговорені питання перетворення медичних закладів Семенівської громади в комунальне некомерційне підприємство, обговорені терміни та умови реєстрації закладу.

«Реорганізація комунального закладу в неприбуткове некомерційне підприємство (автономізація закладу) є важливою для Семенівської громади. Тільки з таким комунальним некомерційним підприємством може бути укладений договір з Національною службою здоров’я України. Для того, щоб потрапити у «другу хвилю» Вам потрібно виконати всі необхідні дії у найближчі місяці і не затягувати», - акцентувала увагу присутніх експерт з муніципальних послуг. Також Ніна Подколзіна наголосила на тому, що потрібна якісна інформаційна кампанія, адже від кількості підписаних декларацій залежатиме розмір фінансування медичного закладу згідно капітаційних ставок.

Медична реформа покликана виявити фахівців, а тих, хто не дотягує до рівня або не користуються популярністю у пацієнтів, змусити підвищувати свій професійний рівень.

Семенівський міський голова Сергій Деденко зазначив, що «об’єднана громада з перших днів свого існування забрала на баланс всі медичні заклади, а тому до реформи готова. Але виникають проблеми із матеріальним забезпеченням та фінансуванням, адже Семенівська об’єднана громада є дотаційною і тут дійсно рахують кожну копійку».

За інформацією Таїсії Іваненко, головного лікаря комунального закладу «Семенівський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги».Кожен лікар бореться за свого пацієнта", - зазначила вона.

Учасники зустрічі також звернули увагу на труднощі, які доводиться долати. У половині сіл немає інтернету, ще однією особливістю Семенівської громади є її прикордонне розташування і зникає зв'язок мобільних операторів. Викликає побоювання і стан доріг: просто доїхати складно, а швидко – ще складніше.

Але підсумовуючи всі можливості і виклики, які були озвучені на зустрічі, реформа медичного закладу - це важливий крок і зробити його потрібно громаді вже сьогодні.Назад

20 Квітня 2018 10:11

Мапа міста


Погода