Семенівська міська рада
АнонсиНазад

Чергове засідання Робочої групи з розроблення Концепції стратегії розвитку Семенівської об'єднаної територіальної громади

7 листопада експерти проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної і Західної України» Томаш Чубара (Польща, Фундація розвитку місцевої демократії – FRDL) та Микола Силенко (Україна, Сіверський інститут) зустрілися з робочою групою Семенівської громади.

Моніторинг розробки стратегії здійснює Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою.

Зустріч розпочалася з живого прикладу партисипації – презентації результатів конкурсу дитячого малюнку – якою громада буде за кілька років. Тренери наголосили – без участі мешканців громади у визначенні пріоритетів розвитку стратегія перетворюється на документ, що лежить на полиці. Отже необхідна активізація населення, залучення мешканців до значущої праці.

Для того щоб виявити сфери, на які місцева влада повинна звернути особливу увагу, серед мешканців громади було проведене опитування. Результатом дослідження виявлено галузі, які повинні мати особливу підтримку громади, а саме освіта та дошкільне виховання, охорона та профілактика здоров'я, чистота вулиць та громадських місць, дорожня інфраструктура та утримання кладовищ.

При обговоренні шляхів побудови плану розвитку нашої громади, робочою групою були запропоновані низка цікавих варіантів, які повинні вивести нас на новий рівень та поліпшити якість нашого життя. Наприклад придбання спеціальної техніки для обслуговування території громади, переробка сміття, розширення каналізаційних мереж, доступ до місцевих ресурсів (торф, ліси), розвиток туризму, оптимізація надання медичних послуг, запровадження електронних петицій, організація профільного навчання для старшокласників, зміна формату відпочинку молоді, зона вільного Wi-Fi та ін.

Результатом плідної роботи на цій зустрічі став висновок: Семенівська громада, найпівнічнішій регіон України, зможе стати процвітаючим, лише в тому разі якщо будуть визначені так звані «точки росту», що дозволять громаді збільшити свої можливості та ресурси.

В кінці зустрічі тренери наголосили: стратегія – це завжди вибір, часом – складний, який дуже часто передбачає зменшення долі соціальних витрат та користь економіки (аби було за що утримувати соціальну). Зробити його можна лише в тому разі, якщо влада користується довірою своїх земляків, а без партисипації (тобто участі в розробці максимально широкого представництва) досягнути її неможливо.

16 Січня 2019 16:44

Мапа міста

 
Погода